Proč Sled Dogs

Je mnoho důvodů, proč si Sled Dogs získávají po celém světě čím dál větší popularitu.

Sněžné brusle jsou jednodušší než lyže

Naprostý začátečník se na Sled Dogs naučí 2x rychleji než na lyžích. Proč je tomu tak?

  • Na dlouhých lyžích trvá změna směru déle. Na bruslích je reakce okamžitá a intuitivní. Snadno se tedy vyhnete překážce nebo zastavíte.
  • Po pádu na lyžích je začátečník paralyzován překříženými lyžemi i hůlkami. Postavit se a pokračovat v jízdě není snadný úkol. Na bruslích se po pádu jednoduše postavíte a frčíte dál...

Sněžné brusle jsou zábavnější než lyže

Na malém českém kopečku si s dlouhými lyžemi vykrojíte asi tak 5 oblouků a jste zpátky ve frontě na vlek. Fakt zábava... Na Sled Dogs můžete:

  • Jezdit pozadu
  • Točit se
  • Překračovat do zatáček jako Sáblíková
  • Skákat na překážkách
  • Zkoušet typicky bruslařské triky

Super trénink pro bruslaře a hokejisty

Sled Dogs využívají k tréninku přední čeští i světoví jezdci Redbull Crashed Ice. Doporučuje je i jeden z nejslavnějších hokejových koučů, Pavel Barber a Andrei Lavrov.

Mezi in-line bruslaři je velké procento lidí, které lyže jednoduše nebaví. Ještě jsme ale nepotkali bruslaře, který by si Sled Dogs po prvním vyzkoušení nezamiloval.

Praktičtější než lyže

Lyžařský zájezd znamená pro většinu rodin nutnost instalace střešního boxu na auto a následný strach o jeho odcizení. Se Sled Dogs se kompletní lyžařská výbava vejde do kufru Smartu.

Od auta se nemusíte tahat s těžkými lyžemi v nepohodlných lyžácích ke vleku, což ocení zejména ženy a děti. Chůze ve Sled Dogs je pohodlnější díky přirozenějšímu úhlu kotníku. Skluznici před kamínky ochrání praktické gumové návleky.

Sled Dogs jsou bezpečnější než lyže a SNB

Lyže každoročně připraví stovky lidí o kolenní vazy. Sněžné brusle však nedisponují dostatečnou velkou pákou, aby takové zranění způsobili.

Jsou bezpečnější i než Snowboard. Když se mu sekne hrana, často to odnáší klíční kost. Na Sled Dogs se může seknout špička, ovšem důsledkem je krátké popoběhnutí a opět pokračujete v jízdě.

Budete COOL!

Co si budem namlouvat. Jízda na Sled Dogs je prostě víc cool, než na klasických lyžích. Otočky a jízda pozadu je zajímavější, než vykrajování carvových oblouků sem a tam...